Kategorie:

Konkurs Barmanski „Monin Cup Junior”

6 Grudnia odbyła się kolejna edycja konkursu Barmanskiego „Monin Cup Junior”. To już ósma edycja tego konkursu, który organizowany jest od 2013 roku. Nasi uczniowie regularnie rywalizują o złoty „szejker” sprawdzając przy tym swoje umiejętności na tle najlepszych zawodników z całej Polski.

W tym roku nasza reprezentantka Paulina Kępczyńska przygotowała autorski koktajl nazywany przez nią „Niebieską fantazją”.

Koktajl wytrawny na bazie syropów Lychee, Blue Curacao, Base Lemonade i napoju marki Schwapes Wild Berry.
To wszystko zostało udekorowane liofilizowaną maliną na kieliszku, a dekorację stanowiło liofilizowane liczi ze skórką pomarańczy.

Jako, że koktajl jest wytrawny to idealnie sprawdzi się jako aperitif.

Paulina przygotowywała się bardzo sumiennie pod okiem swojego nauczyciela Michała Dudzińskiego i profesjonalnego barmana, absolwenta naszej szkoły Damiana Obidowskiego.

Pomysł Pauliny na koktajl był świetny jednak stres wziął górę i nie pozwolił jej odtworzyć wszystkiego tak jak sobie to zaplanowała i wyćwiczyła. „Niebieska fantazja” zebrała bardzo dobre noty od jury oceniającego smak, zapach i wygląd jednak noty za technikę przygotowania koktajlu nie pozwoliły na wejście do finału.

Znalezienie się w gronie 22 najlepszych zawodników w kraju jest ogromnym wyróżnieniem, a do tego wielu uczestników w klasyfikacji końcowej oglądało plecy Pauliny, która ich wyprzedziła.

Najważniejsze jest jednak doświadczenie jakie zdobyła.

Gratulujemy uczestnictwa, dziękujemy za poświęcenie czasu na przygotowania i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!