Kategorie:

Sąsiedzka Wieczerza

Samorząd Uczniowski zachęca do udziału w KONKURSIE

„Sąsiedzka Wieczerza” organizowanym przez Centrum Wielokulturowe w Warszawie.

ZADANIE: Przygotuj przepis na pierogi wielokulturowe według swojego pomysłu.

OPIS: Wyobraź sobie, że organizujesz spotkanie świąteczne dla przyjaciół, czy sąsiadów. Niektórzy goście pochodzą z innych krajów – Ukrainy, Indii, Wietnamu, Armenii, Tybetu, czy Somalii. A może znasz kogoś, kto mieszka w Twoim mieście z zupełnie innego państwa i też będzie u Ciebie przy stole? Dla nich będą to pierwsze Święta Bożego Narodzenia w Polsce. Bardzo Ci zależy, żeby były udane.

Przed Tobą następujące zadania:

1. Tradycyjnie w Święta na naszych stołach pojawiają się pierogi w różnych odmianach: z kapustą i grzybami, ruskie, uszka. Dowiedz się jak najwięcej o kuchni i potrawach znanych w krajach, z których pochodzą Twoi goście. Czy są wśród nich pierogi albo coś, co je przypomina? Jak się nazywają? Jak są przygotowane? Z czym się je robi i jak je?

2. Wymyśl przepis na pierogi, który łączyłby tradycje Twoich gości, gdzie spotykają się składniki i smaki różnych kultur. Ciekawe, jakiego ciasta użyjesz, jakiego farszu, jakich przypraw? Jaki kształt będą miały Twoje pierogi? Będą gotowane, smażone, pieczone? Na słono, na słodko czy mieszane? Koniecznie wymyśl dla nich nazwę!

3. Jeśli przy okazji przygotowywania przepisu znajdziesz jakąś ciekawostkę o pierogach: sposób przygotowania farszu, ciekawą przyprawę, nieznaną historię – podziel się z nami.Czekamy na Twój przepis!

ZASADY:

1. Konkurs dzielimy na trzy kategorie wiekowe:

– kl. I-III SP,- kl. IV-VIII SP,

– klasy ponadpodstawowe.

2. Każdy uczestnik przygotuje przepis według wzoru: imię, nazwisko, klasa, wiek autora, nazwa dania, składniki, gramatura, sposób przyrządzenia i podania, jakimi kuchnie były inspiracją.

3. Przepis w pliku PDF prosimy wysłać mailem* do dnia 18/12/2020 na adres: edukacja@cww.waw.pl w tytule wiadomości: Przepis Sąsiedzka Wieczerza.

XMA Header ImageCentrum Wielokulturowe – Warszawa kolebką dialogu międzykulturowego

CENTRUMWIELOKULTUROWE.WAW.PLCentrum Wielokulturowe – Warszawa kolebką dialogu międzykulturowego

XMA Header ImageCentrum Wielokulturowe – Warszawa kolebką dialogu międzykulturowego www.centrumwielokulturowe.waw.pl