Kategorie:

#BeActive Komorska 2020?‍♀️??‍♂️⛹️?‍♂️???‍♀️?‍♀️?‍♀️?

W roku szkolnym 2019/2020 na lekcjach wychowania fizycznego w naszej szkole w sposób szczególny promowaliśmy sport i aktywność fizyczną. Szczególnie podczas nauczania zdalnego w związku z siedzącym trybem życia przy komputerze, prowadząc zajęcia online zachęcaliśmy młodzież do codziennej aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ćwiczenia na świeżym powietrzu, spacerów w lesie i parku oraz do przebywania na słońcu. W tym czasie nasi uczniowie przesyłali zdjęcia i filmy z własnych treningów. Były to różnorodne formy aktywności fizycznej, np.: spacery, biegi, jazda na rowerze, rolkach, deskorolce, hulajnodze, skoki na skakance, gra i elementy piłki siatkowej, ćwiczenia na siłowniach domowych plenerowych, gra w piłkę nożną, jazda konna, kajaki itp. Młodzież wspaniale się angażowała w tę akcję, za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Udało nam się dzięki temu osiągnąć najważniejszy cel – ZDROWIE!

W czerwcu 2020 r. wzięliśmy również udział w konkursie e-WF, podczas którego młodzież niezwykle się angażowała w głosowanie online na naszą szkołę. Zajęliśmy 9. miejsce spośród wszystkich szkół w Polsce – podstawowych i ponadpodstawowych. To  OGROMNY SUKCES!

W lipcu 2020 r. uczestniczyliśmy w eliminacjach do konkursu #BeActive Award 2020 w kategorii „Edukacja”, konkursie poświęconym promocji aktywności fizycznej wśród społeczności lokalnej i szkolnej.???‍♂️?‍♀️⛹️‍♀️??

Otrzymaliśmy od Ministerstwa Sportu i Komisji Europejskiej piękne podziękowanie za opisanie naszych działań prozdrowotnych oraz promowanie idei #BeActive wśród młodzieży.
Jesteśmy niezwykle dumni, mając takich wspaniałych uczniów i nauczycieli, którzy potrafią wzorowo współpracować, angażować się w życie szkoły, pomimo trudnego okresu nauczania zdalnego oraz promować zdrowy styl życia. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielce wychowania fizycznego – Pani Bożenie Kowalczyk – Kalinowskiej za zaangażowanie młodzieży i aktywne promowanie pracy szkoły z „Komorskiej”🙂 BRAWO „WY”!

P.S. Już dziś zachęcamy Wszystkich do włączenia się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu 2020, które odbędą się w dniach 23-30 września🙂⚽️???????⛳️?