Kategorie:

15 lutego 2019 r. 77 rocznica utworzenia Armii Krajowej. Powołanie Akademii Pamięci Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych II Konspiracji.

15 lutego 2019 wspólnie z innymi szkołami z dzielnicy, we współpracy z Zarządem Centrum Handlowego „Szmbeka” współorganizowaliśmy uroczystość 77. Rocznicy utworzenia Armii Krajowej oraz 30. Rocznicę działalności Fundacji Pomocy Na Rzecz Żołnierzy AK. Podczas uroczystości powołana została Akademia Pamięci Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych Drugiej Konspiracji. W Centrum „Szembeka” stworzone zostało miejsce, w którym historię będą mogli przekazywać młodzieży żołnierze Armii Krajowej, kombatanci i weterani walk o niepodległą Polskę. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, m.in. posłowie Małgorzata Wypych i Andrzej Melak, były minister Zbigniew Zieliński, przedstawiciele wojska i innych służb. Licznie reprezentowane były środowiska kombatanckie i polonijne. Podczas uroczystości poczet sztandarowy naszej szkoły pełnił wartę honorową. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym i obsługiwanym przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym w to wyjątkowe wydarzenie nauczycielom i uczniom dziękujemy i gratulujemy!