Kategorie:

Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Tradycyjnie, jak każdego roku, odbył się Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W tym roku był to już 31. zjazd, tym razem w Radzyniu Podlaskim w dniach 15-16 czerwca. Jego hasło to „IDŹMY W PRZYSZŁOŚĆ Z NADZIEJĄ”.
W zjeździe uczestniczyli nauczyciele szkół z całej Polski, a także z Wilna i Grodna. Mszy

[foogallery id=”6905″]

Świętej koncelebrowanej przewodniczył JE Kardynał Stanisław Dziwisz wraz z JE Bp Henrykiem Tomasikiem – duchowym pasterzem Rodziny szkół, JE Bp Kazimierzem Gurdą – biskupem siedleckim. Gośćmi zjazdu byli: Marszałek woj. lubelskiego, Wojewoda lubelski, przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych. Ważnym wydarzeniem dla szkoły było odsłonięcie i poświęcenie płaskorzeźby Jana Pawła II. Uczestnicy zjazdu wysłuchali konferencji ks. dr. Grzegorza Stolarskiego oraz świadectwa państwa J.J Wrona, którzy opowiedzieli o cudzie, jakiego doświadczyli za wstawiennictwem Jana Pawła II przy narodzinach ich córki. Młodzież szkolna przygotowała piękny program poetycko-muzyczny, swój kunszt zaprezentowała dziecięco-młodzieżowa orkiestra akordeonowa
oraz dziecięcy zespół tańca ludowego. Zjazd był okazją do wymiany doświadczeń i miłych spotkań. Naszą szkołę reprezentowały p. Ewa Lada i p. Ewa Orłowska – zaangażowane od wielu lat w działania związane z Patronem szkoły Janem Pawłem II.