Kategorie:

XVIII Zlot Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach

18 maja 2018 r. uczestniczyliśmy w XVIII Zlocie Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach. Zlot został zorganizowany z okazji 98. rocznicy urodzin Ojca Świętego.

W przeddzień uroczystości w Wadowicach uczniowie zwiedzali Kraków szlakiem Jana Pawła II, liczne miejsca związane z życiem i pracą naszego Patrona w czasie Jego wieloletniego pobytu w Krakowie. Wielkim przeżyciem było niezwykle serdeczne spotkanie z księdzem kardynałem Stanisławem Dziwiszem – sekretarzem i oddanym przyjacielem Jana Pawła II, w czasie którego uczniowie dowiedzieli się o wielu, czasem mało znanych faktach z życia Ojca Świętego. Kolejnym miejscem szlaku pielgrzymki było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach, gdzie znajdują się niezwykle cenne pamiątki związane z Ojcem Świętym.

Uroczystości 18 maja w Wadowicach z udziałem szkół im. Jana Pawła II i pocztów sztandarowych rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Wadowickiej, której przewodniczył ks. bp. Roman Pindel. Po Mszy Świętej wszyscy uczestniczyli w wielkim koncercie urodzinowym 26 orkiestr dętych i strażackich, zajadali się urodzinowym tortem i kremówkami.  W Wadowicach zwiedzali też miejsca związane z okresem dziecięcym Jana Pawła II. Ten dwudniowy wyjazd przybliżył uczestnikom portret Patrona szkoły i na długo zostanie w ich pamięci.

[foogallery id=”6833″]