Kategorie:

START-UP JUMP – Młodzieżowy Semestr Biznesowy

START-UP JUMP- Młodzieżowy Semestr Biznesowy” (cześć I i II)

„Start-up Jump to unikatowe w skali kraju samorządowe przedsięwzięcie, w ramach którego uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania związane z przedsiębiorczością i podejmowaniem działalności gospodarczej”
Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy

W drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018 uczniowie z klas: IB, IC i IF w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości uczestniczą w projekcie „START-UP JUMP” – programie rozwoju przedsiębiorczości młodzieży warszawskich szkół.
W ramach „Młodzieżowego Semestru Biznesowego” uczestnicząc w wykładach i warsztatach poznali tajniki wielu ciekawych projektów – nieoczywistych pomysłów,
z których zrodziły się uznawane na rynku firmy.
Dzięki bezpośrednim spotkaniom i dyskusjom z warszawskimi przedsiębiorcami poznali możliwości, jakie stwarza miejski system wspierania przedsiębiorczości tworząc takie miejsca jak: Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Zebra Business Link.
Projekt „Start up JUMP” to również miejsce spotkań i wspólna płaszczyzna do nauki i wymiany pomysłów dla młodzieży warszawskich szkół ponadgimnazjalnych.
Przed nami kolejne spotkania i nowatorskie pomysły na biznes:)

[foogallery id=”5986″]

„Młodzi ludzie zaczynają dostrzegać pozytywne aspekty zakładania własnego biznesu. Ten program realizujemy właśnie po to, żeby im uświadomić, że praca na etacie czy w korporacji nie jest jedyną alternatywą.”
Mariusz Frankowski, radny m.st. Warszawy, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego