Kategorie:

Akcja krwiodawstwa w naszej szkole we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Saskiej

W dniu 17 października 2017 roku w naszej szkole uczniowie pełnoletni mieli możliwość oddać krew podczas akcji honorowego krwiodawstwa. Wśród uczniów byli również nauczyciele.

O godzinie 9.00 rozpoczęła się rejestracja honorowych dawców krwi za pomocą specjalnego formularza i dowodu osobistego. Niemal natychmiast szkolny korytarz wypełnił się zainteresowanymi uczniami. Po wypełnieniu niezbędnych dokumentów uczniowie udawali się do specjalnie wyposażonej i zaaranżowanej na ten dzień sali, gdzie po przejściu badań lekarskich mogli w komfortowych warunkach oddać krew. Wielu z nich oddawało już krew wielokrotnie, ale znaleźli się również odważni nowicjusze.

Akcja zakończyła się tuż przed godziną 13. Udało się zebrać wiele litrów krwi. Po przebadaniu posłuży ona do ratowania zdrowia i życia innych ludzi.
Krwiodawstwo w naszej szkole to tradycja. Aż się serce raduje, gdy widać u młodzieży wrażliwość i otwartość na pomoc drugiemu człowiekowi, w myśl zasady „Moja krew – Twoje życie”!
Dziękujemy wszystkim honorowym dawcom krwi, jesteśmy z Was dumni.

[foogallery id=”6272″]