Kategorie:

Nauczyciele też się uczą!

Avatar
Opublikowane przez Arek Momot

Nasi nauczyciele brali udział w szkoleniu w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym „Syrenka” w Marózie nauczyciele uczestniczyli w zajęciach doskonalących kompetencje w zakresie pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE). Szkolenie realizowane było w ramach projektu „Dostępna Szkoła – dostosowanie placówek ogólnodostępnych w Warszawie do potrzeb uczniów z SPE”.

Podczas zajęć uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą funkcjonowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, indywidualizacji procesu nauczania, pracy z uczniami mającymi trudności komunikacyjne, reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz efektywnej współpracy z rodzicami.

Po zakończeniu części szkoleniowej nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjno-historycznych, podczas których poznawali życie mieszkańców dawnej wsi oraz warunki nauki w wiejskiej szkole sprzed wielu lat. Była to cenna lekcja historii i kultury regionalnej, pozwalająca lepiej zrozumieć zmiany, jakie zaszły w edukacji i codziennym życiu na przestrzeni lat.