Przejdź do treści

Statut 5 letniego Technikum Spożywczo-Gastronomicznego im. Jana Pawła II

w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych

DZIAŁ XI

Postanowienia przejściowe – dotyczy oddziałów 4-letniego technikum

Zapisy niniejszego działu stosuje się dla oddziałów 4–letniego technikum.

Kształcenie w oddziałach 4-letniego technikum jest prowadzone w zawodach:

a) technik żywienia i usług gastronomicznych;

b) technik technologii żywności;

c) technik usług kelnerskich.

Praca dydaktyczna na zajęciach kształcenia zawodowego w oddziałach 4-letniego technikum, z wyjątkiem klas pierwszych rozpoczynających naukę z dniem 1 września 2019 roku, prowadzona jest w oparciu o podstawę programową kształcenia w zawodach, określona w przepisach wydanych na podstawie art. 47 ust. 1 pkt 2 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym.

Nauka w oddziałach 4-letniego technikum trwa 4 lata.

Z dniem 1 września 2020 roku wygasza się klasy pierwsze, a w kolejnych latach odpowiednio drugie i trzecie oddziałów 4-letniego technikum.

Uczeń oddziałów 4-letniego technikum przystępuje odpowiednio do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie wchodzące w zakres zawodu.

Uczeń otrzymuje promocję do klasy programowo wyższej, jeżeli ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych określonych w szkolnym planie nauczania uzyskał klasyfikacyjne roczne oceny wyższe od stopnia niedostatecznego.

Uczeń, który nie spełnił warunków określonych w ust. 1, nie otrzymuje promocji do klasy programowo wyższej i powtarza klasę.

Rada Pedagogiczna, uwzględniając możliwości edukacyjne ucznia może jeden raz w ciągu danego etapu edukacyjnego promować ucznia do klasy programowo wyższej, który nie zdał egzaminu poprawkowego z jednego przedmiotu, pod warunkiem, że te obowiązkowe zajęcia edukacyjne są, zgodnie ze szkolnym planem nauczania, realizowane w klasie programowo wyższej.