10 czerwca 2019 – wręczenie nagród w konkursie „Potyczki matematyczne”

10 czerwca 2019 roku odbyło się w Zespole Szkół Spożywczo – Gastronomicznych w Warszawie uroczyste podsumowanie  I edycji Praskiego Konkursu Matematycznego „Potyczki matematyczne”. Do udziału w zmaganiach przystąpiły szkoły średnie z terenu dzielnic Praga – Południe i Praga – Północ.

Pierwsze zadanie polegało na obliczeniach arytmetycznych, które przy prawidłowym wyniku wskazałoby hasło przewodnie konkursu: „Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat.

Druga część konkursu polegała na rozwiązaniu zadań testowych zamkniętych obejmujących swoim zakresem wiadomości z klasy pierwszej i drugiej.

Poziom uczestników był wyrównany, a zmagania z zadaniami zaszczepiły wśród praskiej młodzieży zdrową rywalizację oraz chęć do nauki matematyki.

Ten dzień był źródłem pewności zdobytej wiedzy i radości wśród społeczności uczniowskiej.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

I miejsce

Michał Bojko – Zespół Szkół nr 14, Technikum Geologiczno – Geodezyjno – Drogowe w Warszawie

II miejsce

Gabriel Członka – Zespół Szkół nr 14, Technikum Geologiczno – Geodezyjno – Drogowe w Warszawie

Filip Gerdel – XXIII LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie

Wyróżnienia:

1. Filip Fijałkowski – Zespół Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie
  2. Klaudia Kozińska – XXIII LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie
  3. Hubert Siwek – Zespół Szkół nr 14, Technikum Geologiczno – Geodezyjno – Drogowe w Warszawie
  4. Wiktoria Świadek – Zespół Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie
  5. Karolina Zakrzewska – Zespół Szkół Spożywczo – Gastronomicznych w Warszawie
  6. Tomasz Wodyński – Zespół Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie

Pani Dyrektor Małgorzata Wiśniewska serdecznie podziękowała przybyłym uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie. Następnie,  wraz z organizatorami konkursu: nauczycielami matematyki ZSSG – Panem Rafałem Praszczykiem i Panem Andrzejem Grendą wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursu oraz podziękowania zaangażowanym nauczycielom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom sukcesu a nauczycielom zaangażowania i wspaniałego przygotowania młodzieży.

Do zobaczenia za rok!!!