28 Lut

14-29 luty 2019 r. „BAKCYL” Projekt edukacji finansowej

W dniach 14, 21 i 28 lutego 2019 r. uczniowie klas IA, IIB, IIC i II F Technikum Spożywczo – Gastronomicznego im. Jana Pawła II gościli na swoich zajęciach przedstawicieli banków – wolontariuszy, którzy prowadząc interaktywne lekcje dzielili się z nimi swoją praktyczną wiedzą z zakresu rynku finansów, zaufania w biznesie oraz odpowiedzialnego inwestowania.

Projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL stanowi przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy. W 2014 r. BAKCYL został laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu.

Prowadzone lekcje dla młodzieży cieszyły się zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, chętnie dyskutujących o swoich finansach z wybitnymi specjalistami branży.

Pięknie dziękujemy organizatorom z Warszawskiego Instytutu Bankowości za współpracę, a prowadzącym za wspólnie spędzony, twórczy czas.